Üniversite Hastanelerindeki Sağlık Çalışanları Unutuldu!!!
Pandemi sürecine canla başla hizmet eden üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarını kimse görmüyor.

Defalarca YÖK Başkanlığı’na ve ilgili bakanlıklara iletilmesine rağmen üniversite hastaneleri için yapılmış bir iyileştirme maalesef yok.

İstanbul’a gelerek çeşitli hastaneleri ziyaret eden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA maalesef üniversite hastanelerini ziyaret etmemiş, bir derdiniz var mı? diye sormamıştır.

Bazı Üniversite yöneticilerin bütün problemlere perde çekerek yaptığı reklamlar üniversiteleri güllük gülistanlık gösteriyor, böyle bir algı oluştu  fakat gerçeği yansıtmıyor.

Üniversite Hastanelerinde çalışan arkadaşlarımız sağlık çalışanı olarak kabul edilmiyor mu?

Sağlık Bakanı’nın açıkladığı ilk, üç aylık tavan ek ödeme üniversite hastaneleri için gecikmeli ve eksik yatırıldığı gibi aynı üniversite hastanelerinde ikinci üç aylık tavandan ek ödeme talimatıyla ilgili hiçbir beyanat yayınlanmadı. Üniversite hastaneleri pandeminin başından sonuna kadar bu mücadelenin en önünde yürümüştür. Bir savaştan bahsediyorsak bu savaşta biz varız, siz yoksunuz demek doğru bir yaklaşım mıdır?

Covit devam ediyor, bütün sağlık çalışanları cephenin en önünde savaşın tam ortasında, tulumu, maskesi, gözlüğü, çizmesi üzerinde, bir gözü monitörde diğeri hastada anlık yaşamsal bulguları takip ediyor. Tüm ekip gecesini gündüzüne katarak bu mücadeleye omuz veriyor.

Peki siz ne yapıyorsunuz, peki bu ayrıştırma neden?

Motivasyon için ödül dağıtılacaksa bu dağıtımın daha profesyonel yapılması şarttır.

Mevcut düzenlemeleri organize eden yönetici/idareciler sizleri tekrar tekrar ince eleyip sık dokumaya davet ediyorum. Elinizle dağıttığınız ödül ile övgü kazanmalısınız yergi değil. Bu meseleyi mali kazanım diye ortaya atıp bir itibar erozyonuna neden olmak kimseye bir şey kazandırmaz.

Sağlık ekip işidir ve zincirin bütün halkaları önemlidir!


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları