TURKRAD 2020 Ulusal Radyoloji Kongresi Ardından
Bu yıl 41.si düzenlenen Ulusal Radyoloji Kongresi 24 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında tarihinde ilk defa online olarak düzenlendi. Tüm dünyada ve ülkemizde pandeminin etkileri devam ederken kongrelerin online yapılmasına dönülmesi Radyoloji Kongresinin de online yapılmasına neden oldu. Kongre Türk Radyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Tuncay Hazırolan’ın açılış konuşması ile başladı. 9 gün süren kongre hafta içi öğleden sonra, hafta sonları tam gün olacak şekilde 2 salonda eş zamanlı oturumlar ile devam etti. 7 yabancı konuşmacının ülkelerinden online katılımı kongreyi oldukça kaliteli yapmasına rağmen online konre, gelenekselleşmiş, alışılagelmiş o canlı Radyoloji kongre salonlarını, sosyal etkinlikleri gölgede bırakmaya yetmedi. Radyoloji tarihi, nöroradyoloji, baş-boyun radyoloji, meme radyoloji oturumlarına katılım oldukça ilgi görmesine rağmen tüm konuşmacıların ilk cümlesi en kısa zamanda pandeminin sona ermesi ve eski coşkulu kongrelerimize olan özlemdi. 

Her ne kadar yüzyüze kongre özlemi olmasına rağmen bu yıl yapılan online kongrede sözlü ve poster sunumlarına ilgi yine oldukça yüksekti. Her yıl düzenlenen serbest ve radyoloji dalında fotoğraf yarışmasında yine birbirinden güzel resimler vardı ve ödüller sahiplerini buldu. TRD İstanbul Şube Başkanı ve konuşmacı olarak katıldığım TURKRAD 2020 Ulusal Radyoloji Kongresi benim içinde online olmasından dolayı biraz buruk olsada bu camianın bir üyesi olmak beni her zaman mutlu ve onurlu hissettirmiştir. Radyoloji dalında fotoğraf yarışmasında 3.lük ödülü almam ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu. 

Organizasyonda emeği geçen tüm hocalarıma, Serenas organizasyon firmasına ve tüm katılımcılara teşekkürü bir minnet bilirim. 2021 TURKRAD’ı yüz yüze, pandemiden uzak, eski muhteşem günlerindeki olması dileği içindeyim.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları