Maskeli Günlerde Sezaryen Düşüncesi!
MASKELİ GÜNLERDE SEZARYEN DÜŞÜNCESİ!

Dünya tarihinde belki ilk kez bu kadar maskeli insan ortaya çıkmıştır. Belki ilk kez böyle bir kararla insanlık gönüllü/gönülsüz yönlendirilmiştir...

Konunun uzmanları, o kadar çok konuştular ki artık 'Covit 19' u tarif etmeme gerek kalmadı.

***

Aşırı zenginlik ve hâkimiyet kurma düşüncesi, yeryüzünde biçimsiz zararlı bir büyümeye vesile olmuştu.

AMNİYON KESESİNDE DELİK VAR!

Atmosfer delinmiş! Bilen kişiler, bunun tedirginliğini yaşar. Anne rahminde su atmosferindeyiz. Dünya hayatında hava atmosferinde... İşte atmosfer delik! Olmaz şey! YANİ AMNİYON KESESİ DELİK!

***

COVİT 19 da temel gösterge AC tomografisi! 

Şimdi farklı bir araştırma bekliyorum. Acaba sezaryenle doğmuş çocuklar üzerinde, COVİD-19 açısından bir araştırma yapılmış olsa, normal doğum ile dünyaya gelen çocuklar arasında ki istatistik ne olurdu? 

Çünkü doğum kanalından geçişin efsanevi ve esrarengiz macerasını yaşamadan doğmanın riskleri pek çoktur!

Su dolu AC, şimdi en ucra hücresine kadar hava dolmalı. Doğum kanalından temasın, geçişin yolculuğunda probiyotik yaşama katkıların boyutundan mahrumiyet, ileri ki yaşlarda neleri eksiltir?..

HASTALIKLARA KARŞI DOĞAL ZIRH: PROBİYOTİKLERLE TEMAS!

Doğum kanalından geçerken, trilyonlarca yararlı bakteri ile karşılaşırız. 

Sindirim sisteminde bugün için bilinen beşyüz den fazla sayıda bakteri türü vardır. Normal doğumda bebek Vaginal yoldan annenin probiyotik faydalı bakterilerini de alıyor. Böylece bebeğin bağırsak sistemine yerleşen bu bakteriler, bağışıklık sistemini de güçlendirmiş oluyor.

***

Bu konuda Almanya, "Die Techniker Krankenkasse adlı sağlık sigorta kuruluşu" tarafından yaptırılan araştırmanın sonuçları, dikkate değer önemli bulgular veriyor. 

Araştırma, 2008 yılında dünyaya gelen yaklaşık 39 bin Bebeğin, 8 yaşına kadar ki sağlık durumları inceleniyor. 

İlk bir kaç yılda sık sık maruz kaldıkları 19 ayrı hastalık grubunda sezaryenle doğanlarda hastalanma riskinin daha yüksek olduğu tespit edilmiş... 

Bu hastalık gruplarının 6 sı davranış ve gelişim bozukluğu ve normal doğuma göre yüzde 9 daha fazla...

***

Ancak Covit 19 açısından da dikkat edilmesi gereken Akciğer ve Alerjik hastalıkları konusunda da ciddi sonuçlar veriyor. Kronik bronşit riski yüzde 10 oranında daha yüksek bulunmuştur. 

EN DİPTE EN TEPE İHTİYAÇ!

Çok bilimsel temellere inip ihtiyaçlar hiyerarşisi ile Maslova gitmeye gerek yok. 

Hatırlatmak bakımından Maslow, insan psikolojisini ele alırken en çok gerekliden en aza ihtiyaçlarımızı kategorize etmektedir.

Ekmek var, su var! Barınmak için binalar kat kat! Devasa stadyumlar, AVM ler vb çok! Çok şeylere sahibiz. 

Ve en tepede ihtiyaçlarımız için varlığa meydan okumaktayız! Her şey varken bir virüs girdi! 

Evet, virüs, nefesimizden başladı! Bütün teknolojik gelişmenin hemen hemen öncüsü, silah ve uzay sanayii olmuştur. Onun yan etkisi olarak, tıbbi cihazlar gelişmiştir. Devasa bir korunma ve üstünlük kurma duygusunun esiri olmuştuk. 

Sağlık, ikinci üçüncü plana itilmiş durumdaydı. Neticede iyi kazanan, iyi beslenen bir azınlık, tüm dünyaya hükmediyorken, açlıktan ölenlerin olması da kaçınılmazdı.

***

Şöyle bir şey düşünelim, eğer dünyada akil insanlar bir araya gelip deseler ki ''insanlığın selameti için ne yapılabilir?" Muhakkak ki şöyle bir karar çıkacaktı; bu aşırı teknolojik büyümeye bağlı, 'düşünce ve çevre kirliğiliği'nin sona ermesi için hayatın bir şekilde yavaşlaması gerek!..

Yani insanlar, bir müddet özel arabalarını kullanmasınlar! Bir müddet alışveriş çılgınlığına ara verelim! Bir müddet aşırı eğlenceyi kısalım. İhtiyacımızdan fazlasını giymeyelim! İhtiyacınızdan fazlasını yemeyelim! Tarzında bir sonuç çıkacaktı ortaya.

***

Bir sürü komplo teorisi ileri sürülüyor. Bir kısmı hayali! 

Teknolojik gelişmeye bağlı her öngörüyü komplo teorisi diye niteleyenler var... İkincisi, bu pandemi sonrası pozisyon alma durumu olacak! Bunlar zorunluluk. Yoksa pozisyon almayan, ne firma ne de ülkeler yaşayamaz... 

Sonuçta, insanlığın çağlar boyu durmadan bir çalışma ve gayreti vardır. Bu çalışma ve gayretinin neticesinde insanlığın hizmetine sunulan 'Bilgi Gücü’nün iyiye kanalize edilmesi gerekir. 

Bilginin, insan hayatının mutlak gerekliliği ve konforuna hizmet etme düşüncesi hakim olmalı. Ama bu konfor, hayatın mutlak gerekliliğinden daha da önemi bir hal almamalı...


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları


Piyasalar


Futbol Ligleri Puan Tablosu