Ön Saftaki Sağlık Çalışanları
Aylardır coronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları şimdi de zorlu kış şartlarında mücadele ediyor.

Depremler, salgınlar, doğa olayları... 

Sağlık çalışanları afet durumlarında her zaman ön safta özveriyle görevlerine devam etmektedir.

Son olarak tüm yurtta etkili olan kar yağışları sağlık çalışanlarının hizmetini durdurmadı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle yine 112, UMKE, Acil servis çalışanlarına büyük iş düştü. Özellikle son günlerdeki yoğun kar yağışı birçok yerleşim yerinde ulaşım sorunlarına yol açtı. Bazı köy ve yerleşim yerlerinin yolu kapandı. Bu durumda bile sağlık çalışanlarımız orada yaşayan hastalarımıza hizmet götürmek için yoğun çaba sarf etti. Zorlu kış şartlarında sağlık çalışanlarımız hastalarımıza umut olmaya devam ediyor.

Kimi zaman kilometrelerce karla kaplı yolu yürüyerek aşan 112 ekiplerimiz hastaya hizmet götürdü. Kimi zaman yaşlı bir hastamızın sağlık çalışanının sırtında tedavi merkezine götürüldüğüne şahit olduk. Hastaneye gidemeyen hastalara doktor ve hemşireler evlerine giderek tedavi ettiler. Yorucu şartlara rağmen yaşlı bir amcamızın yüzündeki tebessüm ve teşekkür sağlık çalışanlarını oldukça mutlu etmektedir.

Kahraman sağlık çalışanlarının herhangi bir karşılık beklemeden gereken her yerde görevinin başında olması, görevli olmadığı zamanlarda bile gönüllü olarak yardıma koşması takdiri hak etmektedir. 

112, UMKE, Acil servislerde görevli Sağlık çalışanlarına bu vesileyle teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileklerimle…


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları