Üniversite Hastaneleri Aileyi Yok Sayıyor
Mazeretleri gerekçesiyle dahi olsa yer değişikliği taleplerinin yok sayılması üniversite çalışanları için büyük hezeyandır.

Kurum kurum dolaşarak kendilerine boş kadro aramak durumunda olan üniversite çalışanları; Sağlık Bakanlığı’nda kadrolu ve sözleşmeli personel için uygulanana yer değişikliği yönetmeliklerinden mazeretleri nedeniyle olsa dahi faydalanamıyor. Üniversite personelinin aile birlikleri tam manasıyla kurulamıyor, çocuklar anne babalarını sadece tatillerde görebiliyor. Çalışan anne ve babalar, evlatlarından ayrı kalmamak için çoğu zaman blok nöbet ve çalışma saatleri talep ediyor. Hal böyleyken sözleşmeli çalışanlarsa yuva kurmakta zorlanıyor.

Üniversitelere gelirken bakanlığın mevzuatını okuyarak sözleşme imzalayan çalışanlar, mazeret tayin hakkının olmadığını öğrenince kuruma aidiyetini kaybediyor ve Sağlık Bakanlığı’na müracaat etmek istiyor. Üniversitelerimizde daha mutlu ve aidiyet duygusu yüksek çalışanlar istiyorsak şayet mazeret tayini meselesinin çözülmesi elzemdir ve Toplu Sözleşme masasında görüşülmelidir.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları